Policie má vykrádače novostaveb

Policie odhalila čtyřčlenný gang, který od loňského léta na jihu Moravy vykrádal novostavby. Z nedostavěných rodinných domů brali plynové kotle, radiátory, kuchyňské spotřebiče a další vybavení. Jimi způsobená škoda se zatím podle policie odhaduje na 600 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stavba domu | Foto: Jan Rosenauer

Pachatelé, většinou už v minulosti trestaní, od loňského léta v okolí Brna, na Hodonínsku, Blanensku a Znojemsku ukradli věci za nejméně půl milionu korun - především kotle, radiátory a elektrospotřebiče. Při domovních prohlídkách se podařilo zajistit věci za asi 200 tisíc korun, většinu ale zloději stačili prodat, říká jihomoravská policejní mluvčí Dagmar Bartoníková. "Kotle, které mají hodnotu kolem 40-50 tisíc korun, prodávali za cenu asi 10 tisíc korun. Další věci užívali ve svých domácnsotech, například při domovní prohlídce jsme u jednoho z obviněných zjsitili, že používá odcizenou myčku a jízdní kolo. Další měl odcizenou elektroniku."

Vykrádání novostaveb je na jižní Moravě nový druh kriminality. Problémy s gangy zlodějů mají policisté půl roku. Z rozestavěných domků hromadně mizí i plastová okna, dveře, elektrické rozváděče, lešení a nářadí. Situace je tak vážná, že vedení jihomoravské policie označilo boj s gangy za jeden z nejdůležitějších úkolů letošního roku.

Markéta Kaclová, Petr Doležel, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme