Chlapec, po kterém pátrala policie od pátku, je po smrti. Příčinu úmrtí určí pitva, sdělila policie

Policie a hasiči pátrali v pátek a v sobotu po čtyřměsíčním chlapci, který se ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie Radiožurnálu řekla, že na základě zjištěných informací našla tělo kojence a nařídila soudní pitvu.

Tento článek je více než rok starý.

Aktualizováno Mělník (Aktualizováno: 17:33 30. 5. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie v Hoříně na Mělnicku pátrá po čtyřměsíčním chlapci

Policejní auta na místě pátrání | Foto: Monika Horská | Zdroj: Český rozhlas

„Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony,“ řekla Radiožurnálu policejní mluvčí Eva Hašlová. Kde tělo policisté našli, mluvčí odmítla sdělit.

V pátek se na tísňovou linku obrátila matka kojence, která uvedla, že se jí chlapec ztratil v zámeckém parku v Hoříně i s kočárkem. Rozjela se rozsáhlá pátrací akce, které se účastnily desítky policistů a hasičů.

V sobotu od rána pátrání pokračovalo, na místě bylo i poříční oddělení policie s potápěči. V pátek prohledával okolí ze vzduchu vrtulník s termovizí, v sobotu policie využila k prohledávání dron. Hasiči byli z Hořína odvoláni kolem 15.00. Není jasné, zda už v tu chvíli policie tělo nalezla, či nikoliv.

Policisté se kromě parku zaměřili také na prohledávání břehů a hladiny blízkých toků, v blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy, protéká jim i Hořínský potok. Policisté se soustředili také na okolí mostu Josefa Straky přes Labe.

Policie v pátek po dítěti pátrala také na Kladensku, kde se odpoledne v Bělči ztratila nezletilá dívka. I tam se do pátrání kromě policie zapojili hasiči. Povolán byl také psovod a vrtulník s termovizí. Dívku nalezla letecká služba asi 100 metrů od místa, kde se ztratila.

Andrea Kubová, Monika Horská, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme