Policie měří na 900 místech v Česku rychlost aut. ‚Cílem je snížit nehodovost,‘ vysvětlují

Zhruba na 900 místech v Česku v pátek policie kontroluje, zda řidiči dodržují maximální povolenou rychlost. Lokality vybrali nejen policisté, ale také veřejnost. Do bezpečnostní akce nazvané Speed marathon se policejní hlídky zapojují pátým rokem, loni při ní zkontrolovaly 7500 aut a zjistily 3200 přestupků. Dvě třetiny z nich se týkaly překročení povolené rychlosti.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zhruba na 900 místech v Česku v pátek policie kontroluje, zda řidiči dodržují maximální povolenou rychlost (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec | Zdroj: Český rozhlas

Třeba v Pardubickém kraji lidé našli 45 lokalit, v Královehradeckém jako rizikovou označili zhruba stovku úseků.

Radary přinášejí do městských pokladen miliony. V Litomyšli hlídají rychlost na třech místech

Číst článek

„Široká veřejnost měla možnost navrhnout Policii České republiky místa, která považuje za riziková, a to prostřednictvím webového portálu. Cílem těchto dopravně bezpečnostních akcí je především snížit dopravní nehodovost,“ řekla Radiožurnálu policejní mluvčí Hana Rubášová.

V Praze se pak policisté chtějí zaměřit na Jižní spojku a Pražský okruh. „V letošním roce se do hlasování zapojilo přes 15 000 lidí. Vytipovali jsme v rámci celé republiky celkem téměř 900 úseků, kde v průběhu 24 hodin se policisté s měřící technikou budou střídat,“ dodal ředitel dopravní policie Jiří Zlý.

Právě rychlost jízdy je podle policie jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod. Za sedm měsíců letošního roku byla příčinou 15,4 procenta všech nehod, které se v tomto období staly. Zemřelo při nich 103 lidí.

Místa, která lidé považovali v tomto ohledu za riziková a kde by měli podle nich policisté měřit rychlost, bylo možné navrhovat na webu akce. K dispozici je tam i seznam míst po krajích, kde policisté budou rychlost měřit.

Anna Macků, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme