Pražská policie pátrá po muži, který v metru pěstmi napadl 90letou seniorku

Devadesátiletá seniorka pohybující se o holi požádala cestujícího v metru, zda by ji pustil sednout. Muž ležel přes celé sedadlo a místo, aby ženě uvolnil místo, začal ji bít. Celý incident, který se stal 6. ledna ve stanici Prosek, nyní vyšetřuje policie a obrátila se s žádostí o pomoc na veřejnost.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Devadesátiletá seniorka, která špatně vidí a pohybuje se o holi, si chtěla v metru sednout na sedadlo. Na něm ale ležel muž a celé ho zabíral. Proto ho požádala, jestli by si mohl normálně sednout a udělat jí místo. Muž ale vstal a začal ji bít rukama do obličeje. Napadené na pomoc přiskočili cestující a útočník ze soupravy vystoupil,“ popsal incident mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Pražští policisté dopadli podezřelého, který podle svědků napadl v metru seniorku. Poznal ho revizor

Číst článek

Jeden z cestujících útočníka povalil na zem a chtěl ho zadržet do příjezdu policie. „To by se mu zřejmě i podařilo, protože ho držel na zemi a evidentně měl nad ním převahu. Jenže v soupravě nechal položený batoh s doklady, o který nechtěl přijít, a když hrozilo, že by souprava odjela, tak ho pustil a zpátky do ní nastoupil,“ uvedl mluvčí policie.

Útočník tak zůstal na nástupišti, kde jeho tvář zachytila kamera, když čekal na další soupravu. Záběry nyní zveřejnila policie a prosí, aby kdokoli, kdo muže pozná, zavolal na linku 158. Zároveň prosí, aby se jí ozvali i svědci celého incidentu.

Napadená žena po něm skončila v péči záchranářů kvůli zranění v obličeji. „Také jí útočník poškodil brýle, čímž vznikla škoda přes tři tisíce korun,“ řekl Daněk s tím, že policie případ vyšetřuje jako výtržnictví a muži hrozí až dva roky vězení.

cen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme