Na ministerstvu průmyslu zasahovala policie. Zadržela několik lidí, nikoho zatím neobvinila

Policisté zasahovali na ministerstvu průmyslu a obchodu, trestní řízení se zřejmě týká dotačních výzev z let 2016 až 2018, oznámilo ministerstvo na sociální síti X. Dodalo, že policii poskytuje součinnost. Policie zadržela několik lidí, uvedl žalobce. Kriminalisté zatím nikoho neobvinili. Mluvčí resortu Vojtěch Srnka řekl deníku Blesk, že policie zasahovala v Agentuře pro podnikání a inovace, kterou ministerstvo zřizuje.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 15:54 26. 9. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MPO

Ministerstvo poskytuje součinnost a bližší detaily v tuto chvíli poskytovat nemůže, dodalo (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Od dnešního dopoledne poskytujeme součinnost příslušníkům Policie ČR, kteří v našich prostorách provádějí úkony trestního řízení. Podle předběžných informací jde o dotační výzvy z let 2016–2018. Bližší detaily v tuto chvíli poskytovat nemůžeme,“ uvedl resort na síti X. Ministerstvo tehdy vedli ministři za ČSSD a ANO. 

Zásah vedla Národní centrála proti organizovanému zločinu. „Provádíme úkony trestního řízení,“ řekla za centrálu Barbora Kudláčková. Bližší informace útvar poskytovat nebude, doplnila. Akce souvisí s případem, který policie už vyšetřuje. „Jde o již probíhající trestní řízení, nikoliv o prvotní úkony,“ řekl serveru Novinky.cz Aleš Cimbala, mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze, které případ dozoruje.

Agentura pro podnikání a inovace sídlí v pražské Žitné ulici, mimo hlavní budovu ministerstva. Zřízena byla v roce 2016. Zprostředkovává dotace z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, který je poskytoval do roku 2020, a nynějšího Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme