Policie : Ministr Mlynář má být obviněn do 5. dubna

Policie má od státního zástupce pokyn, aby ministra informatiky Vladimíra Mlynáře z US-DEU obvinila ze dvou trestných činů do 5. dubna. Řekl to dnes mluvčí městského státního zastupitelství Martin Omelka. Kromě Mlynáře čeká stíhání i další osoby, Omelka ale odmítl říct, o koho jde.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Mlynář | Foto: Stanislav Peška

Policie se podle Omelky chystá Mlynáře obvinit z porušování povinnosti při správě cizího majetku ve třetím odstavci a za zneužívání informací v obchodním styku. Za výše zmíněný paragraf hrozí až osmileté vězení. V kauze jde o převod peněz ze státního rozpočtu do společnosti Testcom servis, s.r.o. Jejím hlavním úkolem byl provoz internetového portálu veřejné správy. Založením společnosti Testcom servis Mlynář v říjnu 2003 pověřil výzkumný ústav Testcom, který podléhá přímé kontrole státu. Ředitelem ústavu je někdejší šéf České televize Dušan Chmelíček. Média naznačují, že by mohl být dalším obviněným v případu.

Mlynář zatím od policie obvinění nedostal. "Znovu říkám, že jsem žádné obvinění neobdržel. V tuto chvíli reaguji pouze na to, že státní zástupce vydává informace do médií. Chápu lákadlo získat titulek Mlynář uvažuje o demisi. Politici mají nést odpovědnost za své činy, já jsme připraven. Pokud mi bude sděleno obvinění, tak se odvolám a pokud by bylo odvolání neúspěšné, tak samozřejmě ponesu odpovědnost," uvedl už v úterý pro Radiožurnál ministr.

Je přesvědčen, že vše proběhlo v souladu se zákonem. "Pokud jsme nějakým způsobem pochybili v tom procesním postupu, to možné je, nicméně trváme na tom, že jsme postupovali v souladu s právem. Obvinění, která se šíří zejména přes Českou televizi, jsou absurdní, obvinění, že jsem založil s panem Chmelíčkem soukromou společnost a získávali jsme peníze ze státního rozpočtu, jsou naprostý nesmysl. Testcom Servis byla společnost vždy vlastněná a ovládaná plně státem a je to dokazatelné. Žádné peníze se neztratily, k žádné škodě nedošlo." Všech 7,5 milionu korun se podle Mlynáře po likvidaci Testcom servisu vrátilo na účet Testcomu. Účet je nyní obstaven policií.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme