Policie míří na Facebook, účet budou spravovat tři desítky lidí

Česká policie začne používat sociální síť Facebook. Chce tak lidi informovat o své práci. Policie účet testuje už od prosince minulého roku, oficiálně na něm bude za několik týdnů. Účet budou spravovat tři desítky lidí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Facebook | Foto: downloadsource.fr, CC BY 2.0

„Facebook v rámci policie bude používán jako další z možnosti podávání informací v prostředí internetu. Bude ho používat všech čtrnáct krajských ředitelství policie stejně jako stránky www.policie.cz," popisuje využití Facebooku policejní mluvčí Ivana Nguyenová.

„Zveřejňovat budeme především tiskové zprávy a aktuální dění v rámci policie a (Facebook) nebude sloužit jako prostředek k podání trestnímu oznámení."

Policie podle všeho profil založila už v prosinci minulého roku a všechny potenciální fanoušky uvítala příspěvkem plným paragrafů, v němž vypsala, k čemu profil sloužit nemá.

Policie sice tvrdí, že je její účet byl v testovacím režimu, ale řadu týdnů nepřidala žádný příspěvek. Pouze na jaře se objevily dvě fotogalerie, od té doby zel policejní facebook prázdnotou. Aktivní jsou policisté jen v odpovědích pod příspěvky.

Fungování policistů na sociálních sítích bránil policejní prezident Tomáš Tuhý, který sám má na Facebooku veřejný profil.

„Do sociálních sítí se dopracováváme. Neznamená to ale, že tam budeme aktivní tak, jak si novináři představují. Pro vás by bylo nejjednodušší, abyste s námi už nemuseli vůbec mluvit," reagoval nedávno v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme