Vražda, loupež a útěk z vězení. Český vojenský speciál přepravil 12 hledaných Moldavanů zpět do země

Za přísných bezpečnostních opatření odstartoval v pátek z České republiky vojenský speciál, který do Moldavska dopraví dvanáct „nebezpečných pachatelů“. Policie to uvedla na svém twitterovém účtu. Mezi převáženými jsou lidé hledaní pro vraždu nebo loupeže, jeden z nich dříve utekl z vězení.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Deset z nich odstartovalo přímo z České republiky, dva vyzvedneme v rámci mezipřistání v Budapešti,“ řekl pro iROZHLAS.cz mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Jsou hledaní pro vraždu, loupež a ublížení na zdraví. Jeden z nich dokonce v Moldavsku utekl během eskorty z věznice,“ dodal.

Mezi dvanáctkou nebezpečných zločinců je také pět lidí odsouzených přímo v České republice za rozsáhlou sérii vloupání. Všech dvanáct převážených je moldavské národnosti.

Policisté na svém twitterovém účtu označili akci za „unikátní“. Podle Moravčíka je to primárně počtem převážených. „Běžně se to řeší komerčními lety. Tento způsob jsme zvolili, protože jich bylo hodně,“ řekl.

zit Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme