Výměna za nabouraný speciál BMW i8. Nový vůz bude sloužit opět 6 měsíců, nebo 20 000 km

Policie ČR získala nový hybridní vůz BMW i8 místo toho, který na konci května boural. Vůz, který si ve středu v Praze od společnosti BMW Group ČR policisté převzali, bude opět sloužit na jižní Moravě, řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Mluvčí BMW Group ČR David Haidinger řekl, že podmínky zapůjčení zůstaly stejné.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vůz BMW i8 v policejních barvách.

Vůz BMW i8 v policejních barvách. | Foto: Policie.cz

Hybridní vůz za čtyři miliony korun, který policie převzala k testování v první polovině května, měl sloužit především na dálnicích proti silničním pirátům. Koncem měsíce ale vůz sjel do potoka v brněnských Chrlicích.

Řidič podle policie kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Ve voze s ním jel zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš. Oba se vážně zranili, zatímco policista zůstává v nemocnici, Kruliš už ji opustil.

Policie k nehodě speciálu: protokolář Kruliš v BMW mohl jet, zákon nikdo neporušil

Číst článek

Podle závěrů Policejního prezidia přítomností civilní osoby v policejním BMW nebyly porušeny právní předpisy. Kruliš před nehodou s policií zajišťoval bezpečnost návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Jihomoravském kraji a při prezentaci policejní techniky podle prezidia projevil zájem o praktickou ukázku vozu.

Auto v podvečerních hodinách dorazilo do Brna. Odjezd vozu do Brna se podle České televize zdržel kvůli svítící chybové kontrolce.

Podmínky zápůjčky zůstávají stejné. „To znamená na šest měsíců nebo na 20 tisíc kilometrů, podle toho, co nastane dříve," řekl Haidinger. Doplnil, že tři týdny, po které měla policie zapůjčený havarovaný vůz, se anulovaly a smlouva platí počínaje středou.

Nový vůz, který policie dostane, je ten samý typ. „sou v něm jen trošku jiné prvky výbavy v interiéru, ale nic zásadního," uvedl Haidinger.

Havarované BMW je po zkoumání Generální inspekce bezpečnostních sborů podle mluvčího u dealera firmy, kde se už podrobilo kontrole pojišťovacího experta. Výši škody firma ještě nezná, podle Haidingera ji ale ani zveřejňovat nebude.

BMW i8 je sportovním vozem, který kombinuje přeplňovaný zážehový tříválec 1,5 litru pohánějící kola zadní nápravy a elektromotor vpředu. Pohotovostní hmotnost je 1485 kilogramů. Z klidu na 100 km/h umí vůz zrychlit během 4,4 sekundy. V kombinovaném evropském cyklu měření spotřeby vykazuje 2,1 l/100 km, což odpovídá produkci 49 gramů CO2 na ujetý kilometr.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme