Policie na Trutnovsku zabavila 69 zbraní i výbušniny. Sedm mužů obvinila z ozbrojování a pytláctví

Trutnovští policisté obvinili po úterní rozsáhlé razii sedm mužů z nedovoleného ozbrojování a pytláctví. Našla u nich 69 zbraní, tlumiče, přístroje pro noční vidění, laserové zaměřovače a různé výbušniny. Část zbraní muži drželi nelegálně. Obvinění muži ve věku 22 až 73 let jsou stíháni na svobodě. V případě odsouzení jim hrozí až osmiletý trest vězení.

Trutnov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté na případu pracovali téměř rok. Pří úterní akci zasahovalo na Trutnovsku, Semilsku, Jičínsku a na území Moravskoslezského a Středočeského kraje 150 policistů.

Policie řeší krádež tlumiče k samopalu, zmizel ze zbrojařského veletrhu

Číst článek

„Kriminalisté zde zadrželi celkem devět podezřelých osob, mezi kterými mělo docházet k nelegálnímu prodeji střelných zbraní a střeliva, které následně využívali k pytláctví. Dva z nich byli ještě v úterý po provedení nezbytných úkonů propuštěni na svobodu," uvedla mluvčí trutnovské policie Šárka Pižlová.

Podle dosavadních zjištění policie skupina nelegálně obchodovala nejméně s pěti střelnými zbraněmi, přičemž mezi prodanými zbraněmi byl i samopal Špagin, který patří do kategorie takzvaných hromadně účinných zbraní.

Zbraně, převážně šlo o dlouhé střelné zbraně, policisté našli při devíti domovních prohlídkách a čtrnácti prohlídkách jiných prostor a pozemků. „Bylo zjištěno, že muži měli v držení 15 nelegálně držených zbraní a dvě nelegálně držené hlavně," vyjmenovala mluvčí.

Policie na Trutnovsku zabavila 69 zbraní i výbušniny. Sedm mužů obvinila z ozbrojování a pytláctví | Zdroj: Policie ČR

„Kriminalisté zajistili osm zakázaných doplňků zbraní, konkrétně šest tlumičů, noční vidění a laserové zaměřovače. Zbraně byly uzpůsobeny k osazení těmito zakázanými doplňky především k realizaci pytláctví zvěře v nočních hodinách," doplnila Pižlová.

Kriminalisté dále při prohlídkách zajistili osm zakázaných doplňků zbraní používaných pro pytláctví v noci, a to šest tlumičů, noční vidění a laserové zaměřovače.

Kromě střeliva policisté také při domovních prohlídkách zajistili 29 rozbušek, tři průmyslové elektrické rozbušky, tři náložky TNT o hmotnosti 200 gramů, 53 elektrických palníků, 1,3 kilogramu průmyslové trhaviny Permonex a téměř jeden kilogram bleskovice. V rámci domovních prohlídek policisté nalezli a následně zajistili několik rostlin konopí.

Střelné zbraně nyní policie podrobí znaleckému zkoumání. „Lze předpokládat, že na základě těchto výsledků bude trestní stíhání jednotlivých obviněných rozšířeno o další protiprávní jednání," uzavřela mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme