Policie na Vysočině varuje školáky před pedofilem

Školáky na Vysočině dál obtěžuje neznámý muž. Nejnovější případ prověřují policisté na Pelhřimovsku, předešlé se staly na Jihlavsku a Havlíčkobrodsku. Muž obchází školy a láká děti do auta. Policisté začali děti ve školách varovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před školou | Foto: F. Tichý

Důrazně vyzvali děti, aby v žádném případě nenastupovaly k cizímu člověku do auta, a to ani tehdy, když je oslovuje jejich jménem a například tvrdí, že ho poslali jejich rodiče. Děti by si měly držet odstup i od stojících aut.

Pokud se před nimi začne někdo obnažovat, tak jako v jednom případě loni v prosinci v Lukách nad Jihlavou, měly by utéci a začít křičet. Neměly by se bát tlouct na okna nebo zvonit na domovní zvonky, dokud se nedostanou pod ochranu dospělého člověka.

Policisté se domnívají, že muž, který se v Lukách obnažoval před školákem, a pedofil, kterého hledají nyní, by mohl být totožný.

Jihlavští třeťáci ujistili reportérku Českého rozhlasu Lucii Maxovou, že dobře vědí, že nemají před cizím člověkem odemykat dveře do domu ani s ním nastupovat do výtahu. Také vědí, že pokud je někdo cizí osloví na ulici, musí to říct okamžitě rodičům nebo učitelům.

Děti zatím vždy utekly

Neznámý muž oslovuje děti u základních škol před vyučováním nebo po něm. Minulý týden na Polensku lákal dva chlapce do auta a sliboval jim za to sladkosti a hračky. Děti ale z místa utekly.

Muž bývá oblečen do tmavého oblečení a v obličeji je maskován šálou nebo šátkem. Kfyzickému kontaktu s dítětem ještě nedošlo.

Lucie Maňourová, Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme