Policie na Zlínsku zadržela dva muže podezřelé ze šíření jedovatého metanolu

Policisté zadrželi podnikatele Radka Březinu i jednatele distribuční firmy Verdana Roberta Sedlaříka. Oba podle vyšetřovatelů zřejmě stojí za šířením jedovatého alkoholu. Hotel zlínského podnikatele Březiny prohledávala celé odpoledne zásahová jednotka. Kriminalisté si z místa odvezli řadu dokumentů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie uzavřela hotel Lázně Kostelec u Zlína, který patří podnikateli Radku Březinovi

Policie uzavřela hotel Lázně Kostelec u Zlína, který patří podnikateli Radku Březinovi | Zdroj: ČTK

Mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták Radiožurnálu řekl, že při dnešním zásahu policie zadržela několik osob. Jejich počet ani konkrétní jména však potvrdit nechtěl.

Březinův hotel Lázně Kostelec u Zlína dnes po 14. hodině obsadila zásahová jednotka. Desítky policistů uzavřely všechny příjezdové cesty a na místo přijel i psovod.

Mluvčí policejního prezidia později potvrdila, že zásah souvisí s metanolovou kauzou. Podrobnosti však nechtěla policie ani státní zástupce uvádět, aby to neohrozilo probíhající vyšetřování.

Policisté obsadili hotel podnikatele spojeného s metanolem a Likérkou Drak

Číst článek

Březina údajně stojí za Likérkou Drak a už v minulosti byl podezřelý z nelegálních obchodů s lihem a obviněn z únosu. Zřejmě je také neformálním šéfem společnosti Morávia-Chem, kde pracoval i Tomáš Křepela, jeden ze dvou hlavních obviněných v metanolové kauze.

Druhý zadržený, 38letý Robert Sedlařík, byl jednatelem distribuční firmy Verdana. Právě v jejím zlínském skladu se nedávno našly lihoviny obsahující 50 procent jedovatého metylalkoholu.

Večer už byl u hotelu klid. U silnice stále hlídkují policisté, ale vozidla už do areálu hotelu pouštějí bez prohlídek kufrů a kontroly dokladů.

Místo už také opustily policejní špičky jako Robert Šlachta či dozorující státní zástupce Roman Kafka. Ten Českému rozhlasu také potvrdil zadržení dvou mužů podezřelých ze zapojení do metanolové aféry.

ČRo 1 - Radiožurnál, Mirko Kašpar, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme