Policie obvinila tři cizince z organizování prostituce na jihu Čech. Hrozí jim až dvanáct let vězení

Česká policie ve spolupráci s Rumuny obvinila tři cizince z toho, že měli obchodovat s lidmi a organizovat prostituci na jihu Čech. Poškozených dívek jsou podle vyšetřovatelů desítky, některé byly dokonce k prostituci nuceny pod pohrůžkou smrti a fyzického násilí. Obviněným hrozí až dvanáct vězení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle policie tři cizinci dívkám sebrali doklady totožnosti a bránili jim v tom, aby klub opustily a vycestovaly zpět do Rumunska. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) stíhají trojici cizinců kvůli tomu, že měli v letech 2017 a 2018 nutit dvě rumunské dívky k prostituci v jihočeském nočním klubu. Dva obvinění jsou ve vazbě. Čeští policisté na případu spolupracovali se svými rumunskými kolegy.

Policie zadržela člověka podezřelého z nastražení bomby na autě v Přerově. Viní ho z obecného ohrožení

Číst článek

„Obě dívky podle našich závěrů musely obviněným odevzdávat veškerý takto získaný výdělek,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. „Dále od konce roku 2016 mělo ze strany obviněných dojít k najmutí nejméně 50 dívek (především z Rumunska) k vykonávání prostituce.“

Podle policie tři cizinci dívkám sebrali doklady totožnosti a bránili jim v tom, aby klub opustily a vycestovaly zpět do Rumunska.

Pro další desítky dívek měli obvinění podle policie zajištěno ubytování v jihočeském nočním klubu a dívky jim musely odevzdávat polovinu svého výdělku, ze kterého ještě musely hradit náklady spojené s provozem nočního klubu.

Spolupráce kriminalistů NCOZ s kolegy z Rumunska vyústila v obvinění 3 cizinců z obchodování s lidmi a organizování prostituce na jihu Čech. Poškozených dívek jsou desítky, některé byly dokonce k prostituci nucené pod pohrůžkou smrtí. Info: 1url.cz/qKait #policiepp

13:10 – 02. 09. 2021

5 45

„Tímto způsobem měly obviněné osoby získat finanční prospěch ve výši nejméně 1 milion korun. Jediným zdrojem jejich finančních příjmů bylo podle našich závěrů kořistění z organizované prostituce,“ popisuje dále policie.

Za obchodování s lidmi a organizování prostituce hrozí obviněným vězení, konkrétně policie jednoho z obviněných stíhá pro trestný čin obchodování s lidmi a kuplířství, zbylé pak za obchodování s lidmi, respektive kuplířství.

„Dvě obviněné osoby vzal soud do vazby. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněným z trestného činu obchodování s lidmi trest odnětí svobody od 5 do 12 let a osobě stíhané pro trestný čin kuplířství hrozí trest odnětí svobody od 2 do 8 let,“ uvádí dále k případu policie.

zpo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme