Policie nasadí proti korupci ve vlastních řadách techniku

Na brněnském veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex představila česká policie nová protikorupční opatření. Proti nepravostem ve vlastních řadách nasadí právě co nejmodernější techniku, například záznamové zařízení ve služebních vozech, nebo možnost placení pokut bankovní kartou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

silniční kontrola

silniční kontrola | Foto: Jan Rosenauer

Oba projekty se právě testují. Zatímco pro placení pokut bankovními kartami byla vybrána Praha, úplný monitoring policejních zásahů se zkouší v brněnských policejních vozech.

"Princip spočívá v instalaci dvou digitálních kamer ve vozidle, které jsou napojeny na jednoduchý mobilní počítač," popisuje kriminalista Jaroslav Malenovský, podle kterého teď po Brně jezdí deset takto vybavených aut.

Nové postupy, které mají zamezit nepravostem mezi policisty, se podle Marie Masaříkové z ministerstva vnitra budou zkoušet minimálně jeden rok. "Musíme zjistit, jestli bude efektivita s množstvím vynaložených finančních prostředků je srovnatelná," uvedla Masaříková.

Kolik bude zavedení kamer v policejních autech stát, nikdo neumí odhadnout. Ceny těchto zařízení se totiž neustále mění a v případě skutečně velké zakázky může být ve hře významná sleva.

Dušan Valenta, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme