Policie našla na Slovensku pohřešované bratry unesené ze strakonického dětského centra

Policie odvolala pátrání po dvou bratrech, které před dvěma týdny unesli jejich rodiče z dětského centra ve Strakonicích. Dvojice s nimi odjela do zahraničí. Policisté je našli na Slovensku, sdělila Radiožurnálu jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Slovensko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otec sourozenců Branislav S. a jejich matka Anita L. | Zdroj: Policie ČR

Dvojice se po dohodě s policisty Služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Strakonice dobrovolně přihlásila včera ve večerních hodinách na Slovensku. Manželský pár byl zadržen při předání dětí do tamního krizového centra. Děti jsou v pořádku, dodala Krausová pro Radiožurnál.

Chlapce tak už policie neeviduje v databázi Dítě v ohrožení. Sourozence odebral rodičům soud na základě předběžného rozhodnutí kvůli nedostatečné péči. Od července proto chlapci byli ve strakonickém centru. Po únosu pak byl na rodiče vydán evropský zatykač. I s dětmi je spatřili svědci v německém Freyungu.

Soudkyně Milena Hrdličková k případu původně řekla, že únos dětí mohl ovlivnit rozhodování soudu. Stejně jako fakt, že rodiče tímto krokem nerespektovali předchozí předběžné opatření o umístění dětí do ústavu.

David Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme