Policie našla tělo pohřešovaného Jakuba, má i údajného vraha

Případ pohřešovaného chlapce z Havlíčkova Brodu skončil tragicky. Devítiletého Jakuba Šimánka našli včera policisté mrtvého. Ve vazbě už je i třiačtyřicetiletý cizinec, který pravděpodobně hocha 4. května unesl a téhož dne zavraždil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pohřešovaný Jakub Šimánek

pohřešovaný Jakub Šimánek | Foto: Policie ČR

Jak Radiožunálu potvrdila Iva Marková z východočeské policejní správy, kriminalisté už zadrženého muže obvinili z vraždy a znásilnění.

"Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že tento muž měl Jakuba zabít už 4. května v odpoledních hodinách bezprostředně po jeho únosu. Muž strávil noc v cele předběžného zadržení a dnes byl obviněn," uvedla Marková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ nezvěstného chlapce skončil tragicky

Podle nepotvrzených informací se tělo chlapce našlo asi půl kilometru za Havlíčkovým Brodem zahrabané pod větvemi a listím. Policie ale zatím nechce lokalitu nálezu upřesnit. Bližší informace k případu řekne zítra na mimořádné tiskové konferenci.

Malého Jakuba hledali policisté, hasiči a další dobrovolníci v Havlíčkově Brodu od 4. května. V okolí města pročesávali řeku Sázavu a také blízké rybníky. Pátrání se postupně rozšířilo na celou republiku a také do zahraničí. Ještě v závěru tohoto týdne vyzývala Jakubova matka prostřednictvím médií obyvatele ke spolupráci.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka, Daniel Burda, Jan Kodet Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme