Policie našla tři pervitinové laboratoře

Protidrogové policejní komando zadrželo při akci s názvem Lis deset výrobců pervitinu. Podle mluvčí policejního prezidia Ivany Zelenákové odhalili policisté tři laboratoře na výrobu pervitinu a zajistili lék Modafen, který k výrobě drog sloužil. Osm podezřelých skončilo ve vazbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

drogy | Foto: Jan Rosenauer

"Výsledkem akce bylo také odhalení a zajištění tří laboratoří na nelegální výrobu pervitinu. Zajímavé v tomto případě je, že se výrobci potýkali s nedostatkem efedrinu na českém nelegálním trhu. A proto si našli jiný způsob, jak efedrin získat, a to z volně dostupného léku Modafen. Při policejní akci také policisté objevili dva kilogramy tohoto léku. Mezi zadrženými byli jak muži, tak ženy, věkový průměr obviněných je 25-30 let. Osm z těch obviněných je stíháno ve vazbě."

Dva ze zadržených jsou zkušení výrobci pervitinu, kteří už byli kvůli drogám trestáni. Laboratoře policisté objevili v Praze 8 a v obci Panoší Újezd na Rakovnicku. Akci Lis připravovala Národní protidrogová centrála s kriminalisty z Prahy, Benešova a Tábora už od srpna.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme