Policie našla u dvou dozorců karvinské věznice zbraně a půl kila semtexu

Půl kilogramu semtexu našli policisté v Karviné u dvou pracovníků vězeňské služby. Doma kromě plastické trhaviny nelegálně přechovávali další pyrotechniku, zbraně a náboje. Oba obvinění jsou už mimo službu a vyšetřovatelé nevylučují, že za mřížemi nakonec skončí ještě více lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Semtex H | Foto: Counterterrorism

Na dva podezřelé pracovníky karvinské věznice narazili kriminalisté v okamžiku, kdy se snažili nezákonně prodávat sklenice s policejním logem. Domovní prohlídka pak odhalila vše.

"Jednak tam byly zbraně signální a zároveň tam byly i standardní střelné zbraně," řekl kriminalista Miroslav Kozel. Samotný půlkilogram plastické trhaviny policisty překvapil. Dokázal by totiž srovnat se zemí celý dům.

Pátrání po dalších důkazech stále pokračuje. "Naším zájmem je zjištění veškerého původu těchto věcí, které byly nějakým způsobem případně i prodány," dodal kriminalista.

Oba muži už čelí trestnímu stíháni za nedovolené ozbrojování. Mluvčí karvinské věznice Eva Loučková potvrdila, že obvinění strážci už uniformu neoblékají. "Jeden je postavený mimo službu, druhý si zažádal o rozvázání služebního poměru. Samozřejmě nás to překvapilo, žádné dřívější prohřešky nebo problémy s těmito dvěma příslušníky nebyly zaznamenány," uvedla mluvčí.

K tématu si přečtěte také:
Začíná půlroční amnestie pro majitele nelegálně držených zbraní
Kasaři otevírali trezory semtexem
Policie pozatýkala gang obchodující se zbraněmi
Celníci zadrželi 2,5 kilogramu semtexu

Martin Knitl, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme