Policie navrhla obžalobu Rittiga kvůli údajnému vytunelování Oleo Chemical

Policie navrhla obžalovat lobbistu Ivo Rittiga a devět dalších lidí v kauze Oleo Chemical. Informoval o tom deník Právo. Rozsáhlý spis už útvar předal na Vrchní státní zastupitelství v Praze. Za údajné vytunelování petrochemické společnosti všem obviněným hrozí až osmileté tresty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivo Rittig jde k výslechu | Foto: Filip Jandourek

Podezřelé transakce mezi společnostmi Oleo Chemical a Cokeville Assets měl policii podle Práva popsat jeden z obviněných, finanční analytik Jaroslav Kubiska.

Ten pak měl na soukromá Rittigova konta převést až 20 milionů korun, aniž by lobbista poskytoval firmě jakékoli služby. Policie poslala věc minulý týden k soudu.

„Ten spisový materiál čítá v řádech tisíce stránek, tak nedokážu odhadnout, v jakém časovém horizontu rozhodnu o dalším procesním postupu" řekl státní zástupce Adam Borgula.

Ivo Rittig od začátku vinu odmítá. Po svém třetím zatčení loni v září navíc podal stížnost na postup žalobců.

„Obvinění je poměrně vykonstruované z mého pohledu," řekla tehdy Rittigova advokátka Katarína Kožiaková Oboňová. Dnes nezvedala telefon a nereagovala ani na textovou zprávu.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme