Policie navrhla obžalobu Rittiga kvůli údajnému vytunelování Oleo Chemical

Policie navrhla obžalovat lobbistu Ivo Rittiga a devět dalších lidí v kauze Oleo Chemical. Informoval o tom deník Právo. Rozsáhlý spis už útvar předal na Vrchní státní zastupitelství v Praze. Za údajné vytunelování petrochemické společnosti všem obviněným hrozí až osmileté tresty.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivo Rittig jde k výslechu

Ivo Rittig jde k výslechu | Foto: Filip Jandourek

Podezřelé transakce mezi společnostmi Oleo Chemical a Cokeville Assets měl policii podle Práva popsat jeden z obviněných, finanční analytik Jaroslav Kubiska.

Ten pak měl na soukromá Rittigova konta převést až 20 milionů korun, aniž by lobbista poskytoval firmě jakékoli služby. Policie poslala věc minulý týden k soudu.

„Ten spisový materiál čítá v řádech tisíce stránek, tak nedokážu odhadnout, v jakém časovém horizontu rozhodnu o dalším procesním postupu" řekl státní zástupce Adam Borgula.

Ivo Rittig od začátku vinu odmítá. Po svém třetím zatčení loni v září navíc podal stížnost na postup žalobců.

„Obvinění je poměrně vykonstruované z mého pohledu," řekla tehdy Rittigova advokátka Katarína Kožiaková Oboňová. Dnes nezvedala telefon a nereagovala ani na textovou zprávu.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme