Policie navrhla obžalovat Dahlgrena ze čtyřnásobné vraždy

Policie ukončila vyšetřování kauzy Američana Kevina Dahlgrena a Krajskému státnímu zastupitelství v Brně předala spis s návrhem na podání obžaloby. Za vraždu čtyř příbuzných v roce 2013 v Brně-Ivanovicích hrozí cizinci doživotní pobyt za mřížemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nebezpečný podezřelý Kevin Dahlgren | Foto: Policie ČR

„Vyšetřovatel už spis s návrhem na podání obžaloby předal dozorujícímu Krajskému státnímu zastupitelství v Brně. Mladý muž je obviněný ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za který mu v tomto případě hrozí až doživotní trest,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí jihomoravské policie Petra Ledabylová.

Kevin Dahlgren je obviněný z toho, že v rodinném domě v Brně-Ivanovicích zavraždil svoji sestřenici, jejího manžela a jejich dva dospělé syny. Pak tam podle spisu založil požár, takže mrtvé objevili hasiči.

Tou dobou se už Dahlgren vracel letadlem do Spojených států amerických. Po přistání ho na letišti zadržela tamní policie. Dva roky pak americké soudy a ministerstvo zahraničí rozhodovaly, jestli ho vydají ke stíhání do Česka.

To se stalo – Kevin Dahlgren je už od loňského srpna ve vazbě v Brně-Bohunicích.

Od té doby pokračovalo vyšetřování, během nějž policisté vyslechli i Kevina Dahlgrena – byli však na informace skoupí a nechtěli říct, jestli obviněný spolupracuje.

Vyšetřovali ho i znalci. Pro policii byl klíčový posudek psychiatra. Z něj vyplývá, že Dahlgren si byl v době činu vědom důsledků svého jednání a je tedy za své činy také trestně odpovědný.

Proces by mohl začít možná ještě letos, ale úplně jistě se to říct ještě nedá. Spis teď musí prověřit žalobce, který pak rozhodne o případném předání návrhu Krajskému soudu v Brně. To by se mohlo stát už za několik dní.

Jenže soudce, který tuto kauzu dostane na stůl, může spis vrátit k došetření. A to pak může trvat poměrně dlouho. Nicméně policisté opakovaně řekli, že proti Dahlgrenovi mají dostatek pádných důkazů.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme