Policie navrhla obžalovat exministryni Součkovou

Policie navrhla obžalovat exministryni zdravotnictví Marii Součkovou v souvislosti s kauzou Diag Human. Kvůli obvinění z porušování povinnosti při správě cizího majetku a ze zneužívání pravomoci veřejného činitele jí hrozí tři roky až deset let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Policie ČR | Foto: Jan Rosenauer

Součková je stíhána kvůli uzavření smlouvy mezi ministerstvem a advokátem Zdeňkem Nováčkem o poskytování právní pomoci ve sporu s obchodníkem s krevní plazmou, firmou Diag Human. Je podezřelá z toho, že svým jednáním způsobila státu škodu, protože smlouva byla pro stát nevýhodná. Součková pověřila Nováčka zastupováním státu bez výběrového řízení, po obvinění vystoupila z ČSSD.

Podle smlouvy měl Nováček za zastupování státu ve sporu s Diag Human dostat odměnu deset milionů korun. Právník tvrdí, že celou částku nedostal, proto se ji rozhodl soudně vymáhat. Smlouva údajně rovněž uvádí, že pokud by spor s Diag Human vyhrál, obdržel by 170 milionů.

Veronika Malá, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme