Policie navrhla obžalovat Ratha. Státní zástupce to prý udělá do dubna

Protikorupční policie předala Krajskému státnímu zastupitelství v Praze návrh na obžalobu poslance Davida Ratha a dalších deseti spoluobviněných. Bývalý středočeský hejtman je stíhán od loňského května za korupci kvůli údajnému přijetí úplatku ve výši 7 milionů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath

David Rath | Foto: Filip Jandourek

„Kriminalisté našeho útvaru navrhují státnímu zástupci, aby podal obžalobu na celkem 11 obviněných osob. Jsou stíhány pro několik trestných činů, a to v souvislosti se zadáním několika veřejných zakázek ve Středočeském kraji," potvrdil Jaroslav Ibehej z protikorupční policie.

„Spisový materiál je velice rozsáhlý, čítá několik desítek svazků. Na tomto případu intenzivně pracovali kriminalisté našeho útvaru více než jeden rok,“ doplnil.

Státní zástupce Petr Jirát Radiožurnálu řekl, že obžalobu proti Rathovi podá během března, nejpozději však první týden v dubnu.

„Protikorupční policie mně doručila do kanceláře obrovský vyšetřovací spis, který má celkem 103 svazků základního spisu, ten čítá celkem 24 tisíc listů, a zhruba stejně objemnou část příloh, což je ovšem také důkazní materiál. Tím vším se musím probrat. Ale vzhledem k tomu, že se jedná o vazební řízení, předpokládám, že musím podat obžalobu během měsíce března, maximálně v prvním týdnu měsíce dubna,“ domnívá se Jirát.

Rath si měl vzít úplatek za zmanipulování zakázky na opravu zámku Buštěhrad. Další úplatky prý dostal za zásahy do soutěže na nákup zdravotnického vybavení pro kolínskou, kladenskou a mladoboleslavskou nemocnici. Vinu odmítá.

Od loňského května je bývalý hejtman středních Čech ve vazbě. Tam zůstávají i dva jeho spoluobvinění - ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová a bývalý poslanec Petr Kott.

Simona Bartošová, Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme