Policie navrhla obžalovat sedm lidí za čtvrtmiliardové daňové podvody

Protikorupční policie navrhla obžalovat sedm lidí, kteří se podle ní podíleli na stamilionových daňových podvodech. Mezi podezřelými je i bývalý manažer středočeských nemocnic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí protikorupčního útvaru Jaroslav Ibehej, vyšetřování trestné činnosti bylo složité a časově náročné, neboť skupina vytvořila kvůli krácení DPH řetězec firem a řadu smluv, faktur a pohledávek.

„Údajná díla, což byly realitní studie, která však podle závěrů našich kriminalistů vůbec nebyla vytvořena, měla být vyvezena jako služba do zahraničí. Zařazením fiktivních faktur do účetnictví společností mělo dojít ke zkrácení daně z přidané hodnoty, které naši kriminalisté vyčíslili na 254 milionů korun,“ popsal činnost skupiny Ibehej.

Kriminalisté viní šest lidí z trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, za což jim hrozí až desetileté tresty. Poslední ze skupiny pak čelí obvinění z legalizace výnosů z trestné činnosti s trestní sazbou až osm let vězení.

Martin Hromádka, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme