Dováželi zboží z Číny, krácením daně si přišli na 1,2 miliardy korun. Policie obvinila sedm lidí a tři firmy

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili sedm lidí a tři právnické osoby kvůli krácení daně z přidané hodnoty. K tomu mělo dojít při dovozu zboží hlavně z Číny. Přijít si tímto způsobem měli na 1,2 miliardy korun. V pátek to uvedla policie v tiskové zprávě. Hrozí jim až 13 let vězení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto

Policisté a celníci v uplynulých dnech provedli akci s krycím názvem REJDAŘ v Praze, Plzeňském a Ústeckém kraji | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Policie viní tři cizince, čtyři Čechy a tři právnické osoby kvůli krácení daní z přidané hodnoty. Obvinění měli podle policie vytvořit skupinu obchodních společností, v rámci kterých měly v letech 2018 až 2021 dovážet do Evropské unie různé zboží ze třetích zemí, především pak z Číny. Cílem bylo podle policistů vyhnout se placení daně z přidané hodnoty (DPH).

Takto dovezli zboží v celkové hodnotě přibližně 5,4 miliardy korun. Díky krácení daní si pak přišli na 1,2 miliardy korun. Na svých webových stránkách to v pátek uvedla policie.

Detektivové zasahovali v IKEM. Do pražské nemocnice si přišli pro důkazy

Číst článek

Případem se od roku 2019 zabývali ústečtí příslušníci sekce Pátrání Generálního ředitelství cel na podnět Generálního finančního ředitelství. Spolupracovali také s kriminalisty z NCOZ.

Policisté a celníci v uplynulých dnech provedli akci s krycím názvem REJDAŘ v Praze, Plzeňském a Ústeckém kraji. Na bankovních účtech zajistili přibližně 17 milionů korun a dalších 2,5 milionu korun v hotovosti. Kromě toho zabavili také motorová vozidla, hodinky a více než pět set plat různého zboží, které bylo určené k prodeji na e-shopech.

Všech sedm lidí policie obvinila z trestných činů účast na organizované zločinecké skupině a zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

Právnické osoby jsou stíhány pro trestný čin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby spáchaný ve prospěch organizované zločinecké skupiny. Vyšetřování dozoruje evropská pověřená žalobkyně Úřadu evropského veřejného žalobce.

gut Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme