Policie obvinila 58 lidí z fiktivního vykazování zdravotní péče. Jde o lékaře, sestry i pacienty

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili 58 fyzických osob a jednu právnickou osobu z podvodného vykazování nemocniční péče, která ve skutečnosti nebyla poskytnuta, informoval mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej. Většinu obviněných převážně tvoří lékaři a zdravotní sestry nejmenovaného soukromého zdravotnického zařízení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ibehej na webu policie uvedl, že celková škoda způsobená zdravotním pojišťovnám je vyšší než 19 milionů korun. Mezi obviněnými jsou i někteří pacienti, kteří vědomě souhlasili s použitím svých osobních údajů k vykázání fiktivních hospitalizací.

Obviněným s nejzásadnějším podílem trestné činnosti hrozí 5-10 let vězení. Obviněnou právnickou osobou je soukromé zdravotnické zařízení se sídlem ve Středočeském kraji.

Podle kriminalistů je popis této trestné činnosti, páchané nejméně od února 2011 do konce roku 2015, tak obsáhlý, že jen usnesení o zahájení trestního stíhání má 1132 stran. Ibehej dále přibližuje, že kvůli rozsahu objemné písemnosti se policisté z NCOZ rozhodli usnesení doručit všem obviněným osobně.

Případ dozoruje Krajské státní zastupitelství v Praze a všichni obvinění jsou stíháni na svobodě.

Detektivové NCOZ obvinili 58 fyzických a jednu osobu právnickou z podvodného vykazování neposkytnuté nemocniční péče. policie.cz/clanek/obvinen…

09:38 – 30. 06. 2020

1 15

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme