Policisté navrhli obžalovat sedm lidí za legalizaci milionů z úplatků. Hrozí jim osm let vězení

Kriminalisté navrhli obžalovat sedm lidí, kteří se podle nich snažili legalizovat miliony korun z úplatků za ovlivňování veřejných zakázek a z krácení daní. Stíhají je pro trestné činy legalizace výnosů z trestné činnosti a pokus o maření spravedlnosti, za což jim hrozí až osmileté tresty vězení. O návrhu rozhodne olomoucké vrchní státní zastupitelství, informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Detektivové v případu zajistili tři pozemky, rodinný dům, tři byty a zhruba 3,8 milionu korun v hotovosti (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Peníze podle Ibeheje pocházely z případu, kterým se nyní zabývá Krajský soud v Ostravě. Zhruba 7,3 milionu z nich se jeden z údajných pachatelů snažil vydával za půjčku od společnosti druhého spoluobviněného, dalších devět milionů chtěl zlegalizovat prostřednictvím smlouvy o půjčce a následně darovací smlouvy uzavřené s dalším obviněným.

Detektivové v případu zajistili podle mluvčího tři pozemky, rodinný dům, tři byty a zhruba 3,8 milionu korun v hotovosti. „Všechny obviněné osoby jsou stíhány na svobodě,“ dodal Ibehej.

Návrh na obžalobu 7 osob pro legalizaci výnosů z trestné činnosti a pokus k trestnému činu maření spravedlnosti. Spisový materiál v uplynulých dnech předali kriminalisté NCOZ na Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. policie.cz/clanek/zastren…
#policiepp

11:11 – 27. 07. 2021

1 31

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme