Policie obvinila po zásahu na Zlínsku tři lidi. Za úplatek měli nabízet ovlivňování soudů

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili tři lidi, kteří údajně chtěli za úplatek ovlivnit rozhodování zlínského krajského a olomouckého vrchního soudu.

Zlín/Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Policisté předtím v tomto případu zadrželi čtyři lidi. „Policisté NCOZ v této věci zadrželi čtyři osoby, následně byly tři osoby obviněny z trestného činu podvod,“ přiblížil mluvčí protimafiánské centrály Jaroslav Ibehej.

Skupina měla požadovat peníze za to, že ovlivní rozhodování zlínského krajského soudu a Vrchního soudu v Olomouci.

„Podle našich závěrů měla skupina osob oslovit osoby obžalované z jiné trestné činnosti s nabídkou, že ovlivní ve prospěch obžalovaných prvoinstanční trestní řízení vedené u Krajského soudu v Brně, pobočka Zlín, a následně i odvolací řízení u Vrchního soudu v Olomouci,“ popsal Ibehej.

Národní centrála proti organizovanému zločinu zasahovala na Zlínsku, provedla razii mezi podnikateli

Číst článek

Pachatelé za to podle kriminalistů požadovali desítky milionů korun. „V rámci monitorovaného předstíraného převodu obvinění převzali za své služby vyšší finanční částku. Výsledek samotného trestního řízení však neovlivnili, ani toho ve skutečnosti nebyli schopni a poté, co byla věc vrchním soudem vrácena Krajskému soudu v Brně, pobočka ve Zlíně, byli obžalovaní opět odsouzeni k nepodmíněným trestům odnětí svobody,“ dodal mluvčí.

Dva obviněné poslal podle něj Okresní soud v Uherském Hradišti do vazby, jak navrhl dozorující státní zástupce z Krajského státního zastupitelství v Brně.

Server Lidovky.cz v pondělí informoval o tom, že detektivové během dne zasahovali mezi podnikateli na Zlínsku. Jedním lidí, kteří skončili ve vazbě, má být podle Lidových novin zlínský podnikatel Patrik Kalous.

„Bylo rozhodnuto o vzetí do vazby Patrika Kalouse. Proti tomu si podal stížnost, ale ta nemá odkladný účinek. Věc je šetřena Národní centrálou proti organizovanému zločinu,“ potvrdil Michal Tománek, mluvčí Okresního soudu v Uherském Hradišti.

Důvodem vazby byla obava, že by se obviněný mohl uprchnout. „Pokud jde o důvody tak byl shledán důvod pro útěkovou vazbu,“ doplnil Tománek.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme