Policie nedovolila skinheadům koncertovat

Policie ukončila páteční koncert skinheadských kapel v jednom z pražských klubů ještě před jeho začátkem. Podle mluvčího pražské policie Ladislava Bernáška měly koncertovat minimálně tři skupiny. Na koncert se chystalo přes sto příznivců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skinheads | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Policie se o plánovaném koncertu dozvěděla před několika dny na základě vyhodnocení poznatků operativní činnosti na úseku extremismu. Bezprostředně poté policisté přijali taková preventivní opatření, která nakonec vedla k přerušení příprav koncertu.

"V rozmezí několika týdnů se pražským kriminalistům podařilo již podruhé zamezit koncertu skinheadů. V minulosti se obdobných koncertů zúčastnili i neonacisté, a následně docházelo k páchání extremistické trestné činnosti," dodal policejní mluvčí.

Policie byla dosud za nečinnost při koncertech neonacistů často kritizována. Akce zpravidla jen sleduje, ale zasahuje proti nim málokdy.

Naděžda Hávová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme