Policisté se v Praze srazili s jiným autem. Tři lidé byli při nehodě zraněni

Policejní auto se v sobotu v centru Prahy srazilo s jiným vozem. Tři lidé se při nehodě zranili. Provoz byl proto ráno omezen, tramvaje tudy neprojely. Na místě zasahovali policisté, hasiči i záchranáři včetně inspektora. Informoval o tom Radiožurnál.

Fotogalerie Praha (Aktualizováno: 10:51 28. 4. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní auto se ráno krátce po půl osmé srazilo v centru Prahy s jiným vozem. Nehoda se stala u křižovatky ulic Ječná a Štěpánská. Policejní vůz po nehodě chvíli hořel, než ho lidé stihli uhasit. 

„U jednoho z vozidel došlo po nehodě k požáru v motorové části, hasiči na jeho likvidaci použili tlakovou vodu. Sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny a odpojili akumulátory,” popsal mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

„Velitel zásahu si na místo vyžádal pracovníky firmy Eltodo a TSK kvůli poškozené lampě veřejného osvětlení a prasklé výloze domu,” doplnil. 

Podle mluvčího pražských záchranářů Ondřeje Fraňka mají tři lidé středně těžká zranění. Záchranná služba odvezla dva zraněné policisty ve věku 25 a 29 let do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. Jeden měl zranění hlavy a ruky, druhý měl poranění hlavy.

Jednasedmdesátiletá řidička osobního vozu byla s úrazem ruky a hrudníku převezena na chirurgii vinohradské nemocnice. 

Dopravní podnik pak musel odklonit tramvajovou dopravu. Dotčené byly linky 6, 16, 22 a 23. Provoz byl obnoven před devátou ranní. Doprava na místě houstla, policie ji odkláněla jiným směrem. 

Podle fotografií je policejní auto značně poškozené, náraz zbortil celou jeho přední část. Příčina nehody zatím není známa. 

Hlídka ale podle ní jela kvůli tísňovému volání se zapnutými výstražnými světly. „Veškeré okolnosti vzniku nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování,” uvedla Zoulová. 

Policejní prezident Tomáš Tuhý také poděkoval lidem, kteří zraněným policistům po nehodě pomohli. „V souvislosti s dnešní dopravní nehodou policejního vozu v centru Prahy děkuji všem, kteří se okamžitě zapojili do záchrany policistů z hořícího vozu,” citovali jeho vyjádření policisté na twitteru.

ako, sir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme