Policie nezjistila pachatele úniku informací v kauze Pandur, případ se odkládá

Za únik informací v kauze nákupu obrněných transportérů Pandur nebude nikdo stíhán. Oznámil to dnes ostravský žalobce. Nákup vozidel provází podezření z korupce. Část spisu i se jménem rakouského manažera zbrojovky, který vystupoval jako utajený svědek, ale unikla do médií

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obrněný transportér Pandur | Foto: Ivan Holas | Zdroj: Český rozhlas

Elitní detektivové nasbírali řadu listin a výpovědí. Žalobce jejich spis dva týdny důkladně studoval a dnes prohlásil, že spisový materiál vrátili policistům, s doporučením, aby případ odložili.

„Podle mého názoru policie provedla všechny dostupné důkazy směřující k tomu, aby byl zjištěn pachatel. Ten přitom zjištěn nebyl, proto dochází k odložení věci,“ řekl Radiožurnálu státní zástupce Rostislav Bajger z ostravské pobočky Vrchního státního zastupitelství.

Dodal, že zastupitelství se nebude k průběhu trestního řízení blíže vyjadřovat. „Poněvadž pokud by v budoucnu došlo ke zjištění pachatele, nebo cokoliv by se v průběhu řízení zjistilo, by pak mohl pachatel použít ve svůj prospěch. Samozřejmě pokud se objeví nové skutečnosti, bude trestní řízení okamžitě obnoveno,“ vysvětlil.

Rakouský manažer, jehož totožnost, některá média odhalila, při výslechu jako utajený svědek detailně popsal kdo a kdy si z české strany řekl o úplatek .

Má jít o půl miliardy korun. Podezření z korupce vyšetřuje speciální česko-rakouský policejní tým od poloviny loňského roku.

Andrea Čánová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme