Policie chce postavit na pražském letišti nový hangár za 800 milionů korun. Hotový by mohl být do čtyř let

Policie chce na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni vybudovat nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. Píše to deník E15. Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie nyní provozuje celkem patnáct vrtulníků (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Policie podle deníku provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Ministerstvo musí kvůli zakázce na pušky a samopaly zaplatit pokutu 800 tisíc, rozhodl antimonopolní úřad

Číst článek

Policie plánuje ještě v říjnu uzavřít memorandum o stavbě nového hangáru s Letištěm Praha, a poté zahájit tendr na projekt stavby.

„Záležitost bude stvrzena podpisem memoranda o společném záměru. Následně bude provedena registrace investičního záměru a zahájeno výběrové řízení na projektanta akce,“ sdělila deníku mluvčí ministerstva vnitra Hana Malá.

„Současný hangár Letecké služby Policie České republiky je z roku 1916 a byl původně postaven na letišti v Chebu. Během druhé světové války byl převezen a sestaven na letišti Praha-Ruzyně, kde slouží dodnes,“ řekl E15 mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík.

„Prostorově byl (hangár) určen zejména pro letadla, ale až během vývoje policejního letectva se přešlo na vrtulníky. Prováděny byly jen dílčí úpravy,“ dodal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme