Policie obstavila miliardáři Pavlu Tykačovi majetek ve výši 100 milionů korun

Čtvrtý nejbohatší Čech Pavel Tykač má od poloviny července zablokované některé účty a nemovitosti. Vlastník důlní společnosti Czech Coal je v obnoveném řízení stíhán pro podvod kvůli údajnému vytunelování CS Fondů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

PPF banka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Vyplývá to z policejního usnesení, které zveřejnily Lidové noviny.

Miliardář Pavel Tykač si měl při údajném vytunelování přijít na téměř 342 milionů korun. Policie zajistila jeho účty u PPF banky.

„V rámci obnoveného vyšetřování případu CS Fondů náš útvar ve spolupráci s Vrchním státním zastupitelstvím v Praze zajistil jedné obviněné osobě majetek ve výši cca 100 milionů korun,“ uvádí mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kauzu kolem stíhaného miliardáře Pavla Tykače shrnula reportérka Petra Benešová

„Zajištěny byly nemovitosti a finanční prostředky na účtu,“ doplňuje.

O jaké nemovitosti se konkrétně jedná, policie nechtěla sdělit z důvodu pokračujícího vyšetřování.

„Z hlediska aktiv Pavla Tykače jde o vyložené bezvýznamnou sumu. Například u domu na Grébovce mluvíme o hodnotě v řádu půl miliardy a podobně,“ říká ekonomický novinář Miroslav Motejlek.

Pavel Tykač je v kauze CS Fondů stíhán s dalšími společníky za to, že z fondů v roce 1997 údajně vyvedli přes miliardu korun. Sám Tykač si při tom měl podle policie přijít na téměř 342 milionů korun. První stíhání skončilo před pěti lety. Znovu je policie otevřela na začátku letošního roku.

Jak ale připomínají Lidové noviny z policejního usnesení, celých 342 milionů korun nebude možné získat zpět. Peníze byly převedeny na účty různých společností v Evropě a USA.

Švýcarští žalobci už v březnu, údajně kvůli CS Fondům, zablokovali miliardáři tunu zlata a některá bankovní konta, jak tehdy napsal týdeník Respekt. Tykač to ovšem popřel.

Podnikatel, jehož jmění dosahuje podle časopisu Forbes asi 33 miliard korun, jakékoliv nezákonné jednání vždy odmítal.

mta, Petra Benešová, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme