Městské služby prodaly pozemek a po čase ho koupily za pětinásobek. Policie obvinila pět lidí

Kvůli prodeji lesních pozemků městské společnosti Služby města Pardubic v roce 2016 policie obvinila pět lidí. Škoda dosáhla asi 4,3 milionu korun, sdělila mluvčí krajské policie Markéta Janovská. Pozemky v dražbě koupil podnikatel a tehdejší člen představenstva Karel Hron (ANO), po převodu do společného vlastnictví manželů a později na tchyni je koupily Služby města za více než pětinásobek.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Kriminalisté v říjnu obvinili osmatřicetiletého muže z trestného činu porušení povinností při správě cizího majetku a další čtyři osoby, dva muže a dvě ženy z trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku z nedbalosti,“ uvedla Janovská.

Hronovi policie klade za vinu, že při schvalování odkupu lesních pozemků nejednal jako člen představenstva společnosti v zájmu firmy. Podle kriminalistů vědomě neposkytl potřebné informace o skutečné ceně pozemků ostatním členům představenstva, ač to bylo jeho povinností.

Ostatní čtyři lidé podle obvinění porušili zákon tím, že schválili nákup pozemků do majetku společnosti, aniž si vyžádali jakékoli podklady, informace nebo ekonomické analýzy k obvyklé ceně těchto nemovitostí. Jména obviněných Janovská neuvedla.

Kvůli kauze zastupitelé Pardubic odvolali z funkce předsedy představenstva městské firmy Vítězslava Novohradského (ČSSD) a člena představenstva Jiřího Jirouta (ČSSD).

Pokud se obviněným prokáže vina, hrozí Hronovi až pět let vězení. Ostatní mohou dostat trest do šesti měsíců.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme