Policie obvinila další tři lidi v kauze lihové mafie

Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu obvinili další tři aktéry lihové kauzy. Ti měli obchody s nezdaněným lihem státu způsobit škodu 1,25 miliardy korun. Jako první s informací přišla Česká televize.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie, policejní auto (ilustrační foto)

Policie, policejní auto (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„8. července tohoto roku policejní orgán zahájil trestní stíhání proti třem obviněným osobám. A to pro dva trestné činy - zločinu zkrácení daně poplatku a podobné povinné platby a účast na organizované zločinecké skupině," potvrdil Českému rozhlasu náměstek vrchního státního zástupce v Olomouci Pavel Komár.

Kauza souvisí s distribucí nezdaněného lihu, kterou organizoval údajný lihový boss Radek Březina.

V případu údajně figurují někdejší jednatel Likérky Drak Pavel Čaniga a Robert Sedlařík, jednatel společnosti Verdana, která byla výhradním distributorem Likérky Drak. Sedlařík si už za daňový únik odpykává pět let vězení.

Třetím stíhaným má být podnikatel Dominik Nagy, jednatel společnosti Nápoje Cyrano, která rovněž distribuovala produkci Likérky Drak vyrobenou z nezdaněného lihu.

ČT uvedla, že policii se v tomto případě podařilo odhalit lihové obchody z let 2003 až 2012. Mužům hrozí v případě prokázání viny až 13 let vězení.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme