Policie obvinila Jaroslava Starku a dalších šest mužů

Šéfa příbramského fotbalového klubu Marila Jaroslava Starku a dalších šest mužů obvinila policie z několika trestných činů v souvislosti s únosem a smrtí otce uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. O tom, zda na ně bude uvalena vazba, rozhodne soud nejpozději zítra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Starka | Zdroj: ČTK

Kromě Starky zatkla v úterý policie také viceprezidenta fotbalové Marily Vlastimila Spěváka a jeho pravou ruku Miroslava Ruse. Bývalý Krejčířův obchodní partner, Libanonec Tarek Bešara, který je podezřelý i z nelegálního obchodu se zbraněmi, je podle mluvčího městského státního zastupitelství v Praze Martina Omelky stíhán jako uprchlý.

"Bylo zadrženo sedm osob, byli obviněni z trestných činů zbavení osobní svobody a loupeže, dílem jako spolupachatelé, dílem jako účastníci a v současné době probíhají jejich výslechy," potvrdil Českému rozhlasu Omelka.

Podle Omelky budou vyšetřovatelé vyslýchat zadržené muže až do pozdních nočních hodin. Starkův obhájce řekl, že policie nepovažuje jeho klienta za organizátora únosu a stíhá ho za spolupachatelství. Při domovních prohlídkách prý policie u Starky nic nenašla.

Významný podnikatel Lambert Krejčíř zmizel na podzim roku 2002. Přestože po něm detektivové intenzivně pátrali, dosud nenalezli ani jeho mrtvé tělo.

Lidé z Příbrami, které se přezdívá středočeské Palermo, považují Starkovo jméno za synonymum podsvětí. Někteří se ale domnívají, že jeho zatčení, při němž asistovala speciální jednotka a vrtulník, bylo zbytečně teatrální. Obávají se, že fotbalový klub Marila, s nímž souvisí i činnost šesti stovek členů mládežnických oddílů, přijde o sponzory.

Pavel Otto, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme