Policie obvinila kvůli požáru v Domově Alzheimer tři lidi a jednu firmu. Při požáru zemřely dvě ženy

Policisté obvinili v souvislosti s předloňským požárem v Domova Alzheimer v Roztokách z obecného ohrožení z nedbalosti tři lidi a jednu firmu. Při požáru zemřely dvě ženy. V případě prokázání viny a odsouzení jim hrozí až desetileté tresty, informovala ve čtvrtek v tiskové zprávě mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Roztoky u Prahy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle předběžného odhadu způsobil oheň škodu asi 70 milionů korun

Podle předběžného odhadu způsobil oheň škodu asi 70 milionů korun | Foto: Radek Duchoň | Zdroj: Český rozhlas

Kriminalisté si během dvouletého vyšetřování nechali zpracovat mimo jiné rozsáhlé odborné vyjádření hasičů, a to ke stanovení místa vzniku požáru, jeho příčině, ale i dalšího šíření.

Personál při požáru opustil alzheimer centrum na pokyn záchranných složek, hájil jej výkonný ředitel

Číst článek

Kromě toho požádali též o vypracování ústavního znaleckého posudku Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu v Ostravě. „Tyto posudky byly při vyšetřování velice zásadní a natolik detailní, aby bylo možné posoudit možnou trestně–právní odpovědnost konkrétních osob,“ uvedla Suchánková.

Domov začal hořet 1. června 2022, u požáru zasahovalo kolem 100 hasičů a vyhlášený byl nejvyšší stupeň požárního poplachu. Ženy zemřely na udušení při akutní otravě oxidem uhelnatým, desítky klientů se zranily a musely být evakuovány.

Škoda činila zhruba 70 milionů korun. Podle mluvčí policisté stíhají 62letou ženu a dva muže ve věku 33 a 55 let a právnickou osobu.

Domov je po rekonstrukci zkolaudovaný a od letošního května se do něj začali stěhovat klienti. Jeho celková kapacita je 64 lůžek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme