Policie obvinila majitele děčínských "domů hrůzy"

Policie začala trestně stíhat majitele dvou desítek domů v Děčíně Jana Davida Horskyho. Obvinila ho z neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo nebytovému prostoru. Horsky nechal v několika domech, které vlastní, odpojit nájemníkům vodu a lidem v jednom objektu chce nechat zastavit dodávky plynu a elektřiny. Kvůli tomu na něj podalo žaloby několik desítek lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan David Horsky s advokátkou | Zdroj: ČTK

Obvinění Jana Davida Horskyho z trestných činů potvrdil děčínský policejní ředitel František Pelant. "Jedná se zejména o trestný čin znemožňování užívání práva na byt. Stíhaný bude vyšetřován na svobodě."

V nejbližší době by mělo případ převzít okresní státní zastupitelství s návrhem na podání obžaloby. Horskymu hrozí odnětí svobody do dvou let.

Nájemníci obvinění vlastníka domu přivítali. "Věřím tomu, že ho odsoudí, protože každý rozumný člověk si uváží, že už jsme sedmý měsíc bez vody a že to nelze takhle dělat," říká Marie Brtínská ze Zámecké ulice.

Děčínský starosta Vladislav Raška dodává: "Jsem rád, že i z této strany došlo k posunu a že pan vlastník se bude zpovídat, co ho vedlo k tomu, že neúměrně zasahuje do práv především vůči těm nájemníkům, kteří si své povinnosti plnili do poslední chvíle."

Jan David Horsky nebyl na telefonu ve své kanceláři k zastižení. Před časem se ale v rozhovoru pro Český rozhlas sám dovolával práva a spravedlnosti. "Ten majetek nám dává právo, abychom ho provozovali a spravovali. A kdo tomu brání, dopouští se porušení zákona."

Josef Suk, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme