Policie obvinila manželku uprchlého miliardáře Krejčíře

Finanční policie obvinila manželku uprchlého miliardáře Radovana Krejčíře Kateřinu Krejčířovou z toho, že mu pomáhala vyprat peníze z trestné činnosti. Měla je investovat do nákupu a následné přestavby luxusního sídla v Černošicích u Prahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Zdroj: AFP

Policie ji stíhá na svobodě. Šéf finanční policie Vladimír Zimmel nechtěl dnes informaci o jejím obvinění potvrdit, ale nevyvrátil ji: "Při vší úctě k vám a respektu k vaší náročné práci, vám nemohu ani potvrdit, ani vyvrátit žádnou domněnku," řekl Radiožurnálu. Zimmel to vysvětluje tím, že ctí presumpci neviny.

Obvodní státní zastupitelství pro Prahu - západ mezitím zajistilo všechen majetek Krejčířovy ženy, včetně zmíněného sídla v Černošicích. Nemůže s ním nakládat a pokud ji soud uzná vinnou, může majetek propadnout státu. Kateřině Krejčířové hrozí až osmiletý nepodmíněný trest.

Obhájce Tomáš Sokol Radiožurnálu řekl, že zatím nedostal plnou moc se k aktuálním krokům policie vyjádřit: "Nemohu potvrdit vůbec nic, jsem vázán advokátní mlčenlivostí."

Policie manželku Krejčíře viní z legalizace výnosů z trestné činnosti a z toho, že mu umožnila zastřít původ části finančních prostředků, které pocházely z jím spáchané trestné činnosti. Podrobnosti Radiožurnálu řekla mluvčí Policejního prezidia Blanka Kosinová: "Finanční policie na základě rozhodnutí státního zastupitelství zajistila veškerý její majetek, především dům v Černošicích. V současné době nelze s tímto majetkem manipulovat, či disponovat. Obviněná žena je stíhána na svobodě a při prokázání viny jí hrozí trest v délce až 8 nebo propadnutí majetku," upozornila Kosinová.

Na Krejčíře podezřelého ze zločinného spolčení, přípravy vraždy a podvodu byl mezitím vydán mezinárodní zatykač. Policie po něm intenzivně pátrá, ale zatím bezvýsledně. Radiožurnál získal neoficiální informaci o tom, že si krátce před zatčením objednal u nejmenované pražské firmy odvoz jednoho z luxusních vozů do Belgie.

Milan Kopp, Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme