Policie obvinila mladíka z vraždy poté, co úmyslně najel do lékařů

Třiadvacetiletého mladíka, který včera svým automobilem úmyslně najel do tří lékařů v areálu zlínské nemocnice, policie dnes obvinila z pokusu o vraždu. Hrozí mu až patnáct let vězení. Agresivnímu útoku prý nešlo zabránit. Na lékaře zaútočil jejich pacient, který se nesmířil s těžkou nemocí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocniční pokoj (ilustr. foto)

Nemocniční pokoj (ilustr. foto) | Foto: F. Tichý

Uvedl to jeden ze zraněných lékařů, primář jednotky intenzivní péče interní kliniky Jerguš Mistrík. "Samozřejmě, že jsem ho znal, protože jsem ho dlouhodobě léčil," řekl zraněný lékař. Doplnil, že útočník opakovaně ležel na jednotce intenzivní péče, přičemž byl několikrát v ohrožení života. "Dělali jsme, co jsme mohli, aby zůstal naživu, ale zřejmě taková těžká choroba může člověka psychicky změnit," dodal.

Lékař zároveň uvedl, že s něčím podobným se ještě nesetkal. "Občas přivedou nějakého zfetovaného narkomana, ale to se stává. Ale že by se normální člověk takto choval, to jsem ještě nezažil," řekl primář.

Vilém Janouš, Helena Simerská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme