Policie obvinila mladistvého v kauze krnovské vraždy

Vyšetřovatelé zahájili trestní stíhání mladíka, kterého podezírají ze smrti jedenáctileté školačky z Krnova. Kriminalisté odmítají upřesnit z čeho pachatele obvinili, i jak dívku připravil o život.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní vůz na místě krnovské tragédie | Zdroj: ČTK

Odkazují se na zákon, který chrání soukromí mladistvých pachatelů.

Tragédie přitom přímo v místě činu vyvolává řadu spekulací a místní se přiklánějí k verzi, že dívku připravil o život její bratr. Policie ale sdělit bližší informace nechce.

Policejní komisařka Gabriela Holčáková pouze upřesnila, že vyšetřovatelé nasbírali dost pádných důkazů proti podezřelému a žádají, aby skončil ve vazbě:

„Moravskoslezští kriminalisté do současnosti kontaktovali desítky osob, byly provedeny výslechy svědků. Pozornosti kriminalistů neunikla žádná z možných verzí. V průběhu vyšetřování pak kriminalisté shromáždili dostatečné, množství faktů směřující ke konkrétní podezřelé osobě,“ uvedla Holčáková.

Lidé z okolí místa činu se přiklánějí k verzi, že pachatelem byl bratr oběti.Tento mladík měl přitom tak vážné problémy s chováním, že ho vyloučili ze školy. Byl impulzivní, drzý ke kantorům i spolužákům.

“Některé jeho přestupky gradovaly tak, že už to prostě nebylo únosné.Výchovný poradce s ním jednal několikrát, doporučoval mu, aby šel k psychiatrovi. Co se potom stalo dál je strašně velká tragédie,“ dosvědčil ředitel školy Zdeněk Velna.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme