Policie obvinila muže, který nahlásil bombu v rychlíku do Mnichova. Hrozí mu až 5 let

Policie obvinila muže, který v pondělí nahlásil bombu v rychlíku do Mnichova. Kvůli tomu musel vlak zůstat stát v Berouně. Za šíření poplašné zprávy hrozí obviněnému až 5 let vězení. Stíhán je na svobodě, řekla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak (ilustrační foto) | Foto: Martin Svozílek | Zdroj: Český rozhlas

Při prohlídce vlaku a 254 cestujících policisté výbušninu nenašli. Muž, kterého kriminalisté v souvislosti s vyhrůžkou zadrželi, byl podle Pučelíkové opilý. Výslech musel být odložen, vyšetřovatelé čekali, až muž vystřízliví. Podle Pučelíkové jde o Čecha narozeného v roce 1972, který byl dříve opakovaně souzen za majetkovou trestnou činnost.

Vlak při prohledávání stál u berounského hlavního nádraží na koleji, na níž neblokoval provoz. Na místo byl povolán i pes cvičený na vyhledávání výbušnin. Cestující přečkali dobu po evakuaci v budově nádraží.

Vlak EC 354 Franz Kafka jedoucí do Německa nabral několikahodinové zpoždění. Policejní zásah kvůli výhrůžce zpozdil i řadu vnitrostátních spojů, protože trať byla několik desítek minut uzavřená.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme