Policie obvinila muže z legalizace stamilionů vyvedených z Metropolitního spořitelního družstva

Protikorupční policie obvinila pětačtyřicetiletého muže z praní peněz zpronevěřených v Metropolitním spořitelním družstvu. Podle policie převedl 354 milionů korun do obchodních společností v Hong Kongu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie, ilustrační foto | Foto: Milan Kopecký

„V průběhu let 2012 až 2014 mělo prostřednictvím elektronického bankovnictví postupně docházet k převodům peněz v celkové hodnotě 354 milionů korun do tří obchodních společností v Hong Kongu,“ vysvětluje mluvčí protikorupčního útvaru Jaroslav Ibehej.

Obviněný muž byl zadržen a státní zástupce navrhnul jeho vzetí do vazby. Soudce nicméně rozhodl o propuštění zadrženého na svobodu. Muži hrozí až osm let vězení.

V rámci úkonů trestního řízení zajistili kriminalisté jako takzvanou náhradní hodnotu výnosu z trestné činnosti nemovitosti v odhadované ceně 50 milionů korun. Obviněnému byla rovněž zajištěna sbírka luxusních hodinek.

V kauze Metropolitního spořitelního družstva čelí obžalobě ze zpronevěry nebo praní špinavých peněz 20 lidí, kteří podle vyšetřovatelů způsobili škodu přes miliardu korun.

Družstvo údajně poskytovalo úvěry nesolventním zahraničním společnostem a neověřovalo jejich podnikatelské záměry. Trestní spis je velice rozsáhlý, má přes 25000 hlavních stran a stejný počet příloh.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme