Policie obvinila otce z vraždy kojence ve Zbraslavi

Jihomoravští kriminalisté dnes obvinili třiadvacetiletého muže z vraždy kojence ve Zbraslavi na Brněnsku. Podezírají ho, že včera za dosud nevyjasněných okolností zabil svého dvouměsíčního syna. Muž obvinění zcela odmítá. Hrozí mu až 15 let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní uzávěra | Foto: Jan Rosenauer

Úmrtím dítěte se začala policie zabývat v pondělí po poledni. Rodiče nemluvněte krátce před tím přivolali rychlou záchrannou pomoc s tím, že jejich potomek má vážné zdravotní problémy.

Záchranáři proto vyslali do Zbraslavi tým zdravotníků ve vrtulníku. V době jejich příjezdu však již bylo dítě mrtvé. Soudní pitva jasně potvrdila, že hoch zemřel v důsledku cizího zavinění.

Vražda se podle policie odehrála ve chvíli, kdy otec zůstal s dítětem doma sám. Co ho mohlo přimět k útoku na dítě, se ale zatím neví. "Probíhají výslechy všech zúčastněných osob, včetně obviněného. K průběhu jeho výslechu se prozatím nebudeme vyjadřovat," uvedla policejní mluvčí Soňa Woffová.

Ivan Holas, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme