Policie obvinila pět lidí kvůli podvodům při stavbě solární elektrárny

Detektivové z protikorupční policie obvinili pět lidí kvůli podvodům při získávání licence na stavbu solární elektrárny. Tři obvinění chtěli dostat licenci do konce roku 2010, aby tak za elektřinu mohli požadovat vyšší cenu, než kdyby elektrárnu uvedli do provozu o rok později.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní zahájení provozu největší české solární elektrárny Vepřek na Mělnicku | Foto: Jana Huzilová

Další dva obvinění jsou bývalí zaměstnanci Energetického regulačního úřadu. Jak upřesnil mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej, zájemci o provozování solární elektrárny měli předložit nepravdivé informace Energetickému regulačnímu úřadu i distribuční společnosti.

„Podle těchto dokumentů byla zmíněná elektrárna dokončena a také byla schopna provozu, ačkoli ve skutečnosti k datu 31. 12. 2010 na této elektrárně ještě neměl být nainstalován ani jeden fotovoltaický panel,“ řekl Ibehej.

Obvinění tak mohli způsobit škodu až 182 milionů korun. Tři obviněné stíhá policie pro pokus o podvod. Dva tehdejší zaměstnance Energetického regulačního úřadu pak pro trestný čin maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. Všichni jsou stíháni na svobodě.

Mluvčí protikorupční policie také upozornil, že detektivové prověřují i další podobné případy.

Igor Maňour, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme