Policie obvinila po střetech s radikály v Litvínově 12 lidí

Policie obvinila v souvislosti s pondělním pochodem extremistů do litvínovského sídliště Janov 12 lidí. Většinu z nich podezřívá z výtržnictví, všichni jsou stíháni na svobodě. Obvinění pocházejí z různých měst v Česku a je mezi nimi i jeden cizinec.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté odvádějí radikála

Policisté odvádějí radikála | Zdroj: ČTK

Odborník na extremismus Miroslav Mareš z brněnské Masarykovy univerzity nevyloučil, že k dalším útokům - podobným těm včerejším - dojde i v budoucnu. "Já se domnívám, že krajní pravice cítí, že v severních Čechách má v tomto směru podporu, a nejenom v Litvínově. Mohli bychom jmenovat celou řadu dalších měst, a dokonce bych to neomezoval pouze na severočeský region."

"Blíží se kampaň před evropskými volbami a je možné, že i v tomto kontextu se bude krajní pravice snažit zaujmout romskou problematikou. Je třeba si uvědomit, že v evropských volbách stačí zisk nad jedno procento hlasů a už potom strana získává 30 korun za hlas. Kdyby se dostaly některé krajně pravicové strany k finančním prostředkům, mohly by pak realizovat i efektivní volební kampaň před celostátními volbami," dodal Mareš.

Marika Táborská, Eva Pagová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme