Policie obvinila pravicové extremisty ze severu Moravy, jeden z nich je voják

Policisté obvinili pět pravicových extremistů ze severní Moravy z nedovoleného ozbrojování. Našli u nich zbraně a střelivo. Jeden z podezřelých je voják.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna ze zbraní, které policisté našli u obviněné pětice mužů z Bruntálska a Olomoucka | Zdroj: ČTK

Detektivy na stopu radikálů přivedly informace Vojenského zpravodajství. Na případu pracují od května. Už v průběhu prověřování se potvrdilo, že se jedná o nedovolené ozbrojování. Kriminalisté dopadli skupinu extremistů před několika dny.

„My jsme v ranních hodinách 26. listopadu zadrželi celkem pět osob, a to ve věku od 26 do 33 let," potvrdil mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták.

Kriminalisté objevili při domovních prohlídkách nelegální zbraně, tlumiče, elektrické rozbušky a další zbrojní materiál. Obvinění čelí vyšetřovaní na svobodě. Vojáka z Žatce už armáda postavila mimo službu.

„Jedná se o vojáka z žatecké brigády v hodnosti četaře, který tam sloužil jako řidič. Pokud se potvrdí to podezření nebo pokud bude odsouzen, bude okamžitě propuštěn," dodal mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Obviněným hrozí v případě prokázání viny od dvou do osmi let vězení.

Tereza Bartůňková, Nikola Bojčev, Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme