Policie obvinila řidiče, který v Pardubicích srazil chodce

Policejní vyšetřovatel obvinil osmapadesátiletého Petra Peška, který opilý v centru Pardubic smetl na přechodu pro chodce šest lidí. Nehodu, od které ujel, nepřežila sedmapadesátiletá žena. Dalších pět lidí skončilo v nemocnici. Muž pravděpodobně půjde do vazby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranná služba

záchranná služba | Foto: Jan Rosenauer

Jak Českému rozhlasu potvrdila policejní mluvčí Ilona Kratochvílová, řidič čelí obvinění z trestných činů ublížení na zdraví z nedbalosti, neposkytnutí pomoci a ohrožení pod vlivem návykové látky. "Muž, který je ženatý a má dcery, není recidivistou. Jedná se však o muže, který dříve měl problém s alkoholem. Neměl žádné řidičské oprávnění a není ani vlastníkem řidičského průkazu."

Motorista měl v krvi přes 2 promile alkoholu. Teď mu hrozí až 10 let vězení.

Zraněnou ženu se nepodařilo zachránit

Tragédie se stala v úterý kolem 17.30. Řidič ujížděl velkou rychlostí od pivovaru, kde před tím způsobil banální dopravní nehodu. Frekventovaný přechod u obchodního domu projel na červenou.

Nezastavil ani poté, co na zemi zůstali ležet zranění. Záchranářům se sice podařilo oživit sedmapadesátiletou ženu, při převozu do nemocnice ale zemřela.

Od nehod už letos ve východních Čechách ujelo přes 700 řidičů

Počet řidičů, který ujel od letošních nehod je velice vysoký. Tvrdí to vedoucí dopravního oddělení východočeské policie Karel Bušta: "Od 1. ledna je to 756 řidičů, kteří nám ujeli z místa dopravní nehody. Jedná se o lehké dopravní nehody, kde je poškození vozidla nebo veřejně prospěšného zařízení."

Jak Bušta dále doplnil, motoristé odjeli také od nehod s vážnějším,i následky. "Bohužel i od těch závažných nehod, kterých máme v letošním roce kolem pěti, kde došlo k těžkému zranění ostatních účastníků, řidič ujel."

Martin Hromádka, Marián Vojtek, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme