Policie obvinila řidiče tramvaje za nehodu v Ostravě

Policisté dnes obvinili čtyřiadvacetiletého řidiče tramvaje, který 11. dubna zřejmě zavinil tragickou čelní srážku na ostravské jednokolejné trati. Petr Hroch čelí stíhání za obecné ohrožení. V době, kde se ve Vřesině střetl s protijedoucí soupravou, bylo v obou tramvajích přes šedesát cestujících. Muž, který je stále v nemocnici, může ve vězení strávit až deset let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé pozorují obnovený provoz tramvají | Zdroj: ČTK

Severomoravská policejní mluvčí Soňa Štětínská informovala: "Veškeré zjištěné skutečnosti a informace již opravňovaly zahájit trestní stíhání konkrétní osoby, čtyřiadvacetiletého řidiče tramvaje. Muž si rozhodnutí o zahájení trestního stíhání osobně převzal."

Po jednokolejné trati v Ostravě, kde se stala hromadná nehoda, od včerejška opět jezdí tramvaje. Jejich řidiči se musí vždycky hlásit předtím, než vjedou na jednokolejný úsek. Dispečer jim musí průjezd povolit. Na výhybně ve Vřesině, kde se tramvaje kříží, je i výstražné světlo - pomocné semafory, které připomenou řidiči povinnost ohlásit se na dispečink. Na kritickém úseku jednokolejky se také snížila povolená rychlost ze 60 na 40 km/h. Při čtyřicítce by řidiči stačili před srážkou zabrzdit.

Andrea Čánová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme