Policie obvinila skupinu bankovních podvodníků

Policie ukončila vyšetřování skupiny podezřelé z bankovních podvodů za 120 milionů korun. Policejní komisař už podal návrh na obžalobu. Podle Lucie Uhlířové z tiskového odboru policejního prezidia se kauza týká podvodů v Universal bance.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U přepážky | Foto: www.zce.cz

Stíhání odstartovalo trestní oznámení teď už zkrachovalého finančního domu na podnikatele, který nesplácel kontokorentní 13milionový úvěr.

"Banka v průběhu vymáhání této pohledávky zjistila, že úvěr byl zajištěn směnkou se zfalšovaným prohlášenmí směnečného ručitele. V souvislosti s tímto trestním oznámením byly ověřeny některé další úvěry poskytnuté v Universal Bance v letech 1993 až 1995 a bylo zjištěno, že některé z nich nebyly spláceny z podnikatelské činnosti ale následnými úvěry," dodala Uhlířová.

"Obvinění tak způsobili Universal bance souhrnnou škodu přesahující 120 milionů korun. Třinácti mužům a jedné ženě hrozí v případě, že budou uznáni vinnými, tresty do výše až 12 let."

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme