Policie obvinila tři lidi a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Technické správy komunikací

Policie obvinila tři lidi a jednu firmu kvůli veřejným zakázkám pražské Technické správy komunikací (TSK), potvrdila vrchnístátní zástupkyně Lenka Bradáčová. V sídle pražské TSK na Praze 1 a Praze 2 zasahovali policisté. Potvrdila to mluvčí TSK Barbora Lišková. TSK se stará o pražské komunikace a chodníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie, ilustrační foto | Foto: Filip Jandourek

„Mohu potvrdit, že Vrchní státní zastupitelství v Praze dozoruje trestní věc, v níž právě teď probíhají na území Prahy i mimo ni úkony trestního řízení," řekla Aktuálně.cz vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Podle ní se jedná o hospodářskou trestnou činnost.

Policie v souvislosti se zásahem obvinila tři lidi a jednu firmu. Všichni jsou obviněni kvůli veřejným zakázkám TSK, a to ze spáchání trestných činů zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě.

„V této souvislosti provádí domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků na řadě míst v Praze i v dalších městech," napsal v tiskové zprávě státní zástupce Jiří Pražák z Vrchního státního zastupitelství.

Dvojice cizinců chtěla od finanční správy podvodně 63 milionů. Dopadla je Daňová Kobra

Číst článek

Policisté prováděli u všech obviněných domovní prohlídky a zasahuje také v sídle TSK na Praze 1. „Ano, mohu to potvrdit. Důvod zásahu nám ale není známý a situaci nebudeme nijak komentovat. Policistům samozřejmě poskytujeme plnou součinnost," řekla Lišková.

Asi dvacítka policistů přišla do sídla organizace v ulici Řásnovka na Starém Městě zhruba kolem 15.00. „Náš útvar nebude poskytovat žádné informace," řekl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Policie ze sídla TSK odvezla v poutech jednoho člověka. Podle jednoho ze zasahujících policistů bude vyšetřování v budově TSK „ještě na dlouho“.

Policisté se vydali rovněž do sídla TSK v Praze 2 v ulici Na Bojišti. Sídlí tam zaměstnanci, kteří mají na starosti mimo jiné semafory, světelné informační tabule nebo kamerový systém. Jedná se nejen o ty, kteří obsluhují zařízení, ale rovněž útvar, který zpracovává například podklady pro žádosti o evropské dotace. Podle zdroje Radiožurnálu policie zasahovala také v sídle firmy AŽD Praha.

TSK je příspěvkovou organizací, kterou zřizuje hlavní město. Firma mimo jiné opravuje a čistí komunikace a chodníky. Na starosti má také zimní údržbu nebo správu elektronických infocedulí. Nyní město dokončuje transformaci firmy na akciovou společnost.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme